Internetowy Kurs Śpiewu

Copyright © 2009-2011 Krystyna Kozakiewicz - Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie, kopiowanie i odtwarzanie w Internecie i środkach masowego przekazu bez pisemnej zgody zabronione.

Podstawowy Kurs Nauki Śpiewu składa się z dwóch części (obie części razem to 32 lekcje) i zawiera:

 • W pierwszej kolejności poznanie klawiatury, jako niezbędnego instrumentu do kontroli intonacji wszystkich dźwięków wykonywanych ćwiczeń poszerzających skalę głosu i poprawy czystości brzmienia.
 • Poznanie pisowni nutowej i wszystkich zjawisk dotyczących notacji oraz sposobów wykonywania utworów.
 • Zestaw ćwiczeń do poprawnego i wydłużonego oddechu wokalisty.
 • Zestaw ćwiczeń wokalnych w skali około dwóch oktaw.
 • Zestaw ćwiczeń dykcji do precyzyjnej wymowy w języku polskim.
 • Podstawy budowy akordów niezbędnych do tworzenia podkładu muzycznego.
 • ĆWICZENIA i MINIATURY WOKALNE oraz nieskomplikowane w swej budowie pieśni jako wzór do nauki interpretacji i do próby tworzenia samodzielnych kompozycji.
 • Ponadto możliwość konsultacji bezpośredniej ze mną poprzez Skype.

WITAJ PRZYSZŁY WOKALISTO

Czy to jesteś kobietą, czy to mężczyzną, a masz wrażliwą naturę i czujesz, że masz artystyczną dusze, a twoje najbliższe środowisko (rodzina i przyjaciele) mówią ci często, że masz ładny głos o szlachetnym brzmieniu to nic innego jak tylko rozpocząć ten głos „szlifować” pod moim „okiem”, bo warto.

Jest to najpiękniejszy ze wszystkich instrumentów jakie zna ludzkość, a jeśli potrafisz jeszcze do tego oryginalnie interpretować frazę, melodię – to już jesteś na dobrej drodze do sukcesu. Z moją wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie, wiele możesz się nauczyć osiągając duży efekt w krótkim czasie.

Pamiętaj tylko o tym, że postępy będą widoczne pod warunkiem systematycznej pracy i samodyscypliny z twojej strony oraz regularnych konsultacji ze mną.

Ponieważ nie wiem czy znasz nuty, które są wyznacznikiem melodii i czy znasz klawiaturę na której będę opierać mój zakres ćwiczeń, to zacznę od tego, że wszystko to postaram się wyjaśnić Ci w miarę obszernym opisie.

PAMIĘTAJ! ĆWICZENIE CZYNI MISTRZA!

Jeżeli posiadasz słuch relatywny i potrafisz odróżnić wysokość dźwięku, a jego najmniejsze odchylenie „wykręca ci ucho”, to składam w twoje ręce podstawowy, gruntowny cykl lekcji nauki śpiewu do samodzielnej realizacji. W razie potrzeby, na prośbę zainteresowanego, postaram się też służyć pomocą w formie systematycznych konsultacji.

Dla kogo przeznaczony jest ten kurs?

Niniejszy kurs przeznaczam dla młodzieży powyżej 14-go roku życia, która marzy o karierze piosenkarskiej, ale też dla dorosłych: nauczycieli i aktorów-amatorów, którzy chcą wzmocnić swój głos i poprawić dykcję, jak również dla tych, którzy myślą o karierze politycznej, bo w dużej mierze powodzenie przemawiającego łączy się z jego techniką posługiwania się głosem.

Co osiągniesz dzięki kursowi?

Pierwszą, podstawową sprawą jest umiejętność opanowania techniki oddechu, a co za tym idzie panowanie nad mięśniami klatki piersiowej, przepony – mięśnia oddzielającego klatkę piersiową od jamy brzusznej, umiejętność wykorzystania rezonatorów jako naturalnych „wzmacniaczy”, które trzeba włączyć do tworzenia dźwięku i wyprowadzić ze stanu biernego w czynny. Do tego posłużą nam wszystkie zawarte w lekcjach ćwiczenia z uwzględnieniem stopniowania trudności. Efektem regularnego treningu będzie wydobycie głosu z całą jego barwą na zewnątrz, co określa się jako głos „NOŚNY”, a nie cofnięty w gardło czy nos.

Co znajdziesz w kursie?

Cykl lekcji zawierać będzie wskazówki z obszernymi opisami następujących dziedzin:

 1. Opanowania podstawowej umiejętności poznania i posługiwania się klawiaturą fortepianu czy keyboardu, bo na niej będę opierać zestaw wszystkich ćwiczeń.
 2. Zasad muzyki niezbędnych do orientacji w przestrzeni pisowni nutowej, która będzie konieczna do odczytania i wykonania serii ćwiczeń melodyczno-rytmicznych.
 3. Dykcji tj. opanowania umiejętności wyrazistego wymawiania spółgłosek występujących w języku polskim w połączeniu z samogłoskami.
 4. Emisji głosu (z łac. emittere – wysyłać). Wydobywania głosu śpiewaczego, jego kształtowania pod względem artystycznym przy pomocy odpowiednich ćwiczeń melodyczno-rytmicznych z uwzględnieniem elementów fizjologicznych kandydata.

Aby doprowadzić do doskonałości brzmienie głosu tzn. barwę i technikę posługiwania się nim, należy tak jak sportowiec słucha swojego trenera, przyjmować wskazówki i zalecenia swojego nauczyciela, ćwicząc regularnie minimum trzy razy w tygodniu, powtarzając każdą lekcję co najmniej dwukrotnie. Jednak nie dłużej niż 15 – 20 min. dziennie w pierwszych miesiącach nauki.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt na stronie: Zapytaj eksperta.

Zapisz się na darmowy fragment mojego kursu, a otrzymasz dostęp do trzech pierwszych lekcji.

Polityka Prywatności:
Szanuję Twoją prywatność i nie udostępnie nikomu Twojego adresu email. W każdej chwili będziesz się mogła / mógł wypisać – link do rezygnacji jest na końcu każdego emaila.

Zgadzam się z Polityką Prywatności

Copyright © 2009-2011 Krystyna Kozakiewicz - Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie, kopiowanie i odtwarzanie w Internecie i środkach masowego przekazu bez pisemnej zgody zabronione.

112 komentarzy »

 • Janina napisał(a):

  Szanowna Pani Krystyno.
  Po przeczytaniu postów widzę, że ma Pani ludzi prawdziwie zajmujących się śpiewem.

  Mam wysoką barwę głosu,mówię wysokim tonem,mam dobry słuch,dykcję więc śpiewanie nie sprawia problemu. Jednak nie wiem czy się do tego nadaję co w tym najgorsze nie znam nut 🙁

  Od dziecka moim marzeniem był śpiew.Niestety nie dla wszystkich los jest tak łaskawy by mogli iść za swoim powołaniem.Ze sceną miałam kontakt i w głębi duszy czuje że to moje miejsce. Dziś mam 30lat i śpiewam w domu.Na karierę dla mnie jest już pewnie za późno ale powiem szczerze że czasem czuję się jak w klatce.Chcę nauczyć się śpiewu choćby tylko dla siebie,ale marzę o kimś kto jest profesjonalistą i mógłby mnie wysłuchać.
  Czy jest jakieś pocieszenie dla szarej myszki.
  Z poważaniem.Janinka.

  • Krystyna napisał(a):

   Mój Internetowy Kurs Śpiewu napisałam z myślą o takich osobach jak Pani. Wszystkie lekcje w Kursie zawierają minimum wiadomości z zakresu pisowni nutowej i zasad muzyki niezbędnych dla początkujących wokalistów. W każdej lekcji jest nowy temat. Od lekcji trzeciej zaczynają się schematy ćwiczeń wokalnych i ćwiczeń dykcji.
   Dodatkową zaletą Kursu są konsultacje dla kursanta, które realizuję poprzez Skype wyjaśniając jak należy wykonywać wokalizy aby głos rozwijał się stopniowo i bezbłędnie w wyjątkowo krótkim czasie.
   Ale jeśli ktoś zainteresowany jest tylko i wyłącznie samym treningiem, to zapraszam na indywidualne lekcje śpiewu proponowane w pakietach: o czym informuję na pierwszej stronie mojego bloga: http://www.drabinkawokalisty.pl ZAPRASZAM!

 • Ana Elizabeth napisał(a):

  Witam, Pani Krystyno !
  Moim marzeniem, zawsze było i nadal jest śpiewanie. Kocham to robić ale niestety nie potrafię, strasznie fałszuje i nie wiem czy moja barwa głosu jest dobra. Czy można nauczyć się śpiewać nawet gdy talentu jest bardzo mało ? Wiem, że nigdy nie będę śpiewać jak Whitney Houston czy Mariah Carey, wystarczyło by mi to aby ludzie chcieli mnie słuchać. Błagam o pomoc !!!

  • Krystyna napisał(a):

   Witam,
   w czasie lekcji pracuję nad tym aby uczeń nie fałszował i proszę się nie zniechęcać. Słuch i głos rozwija się podczas regularnych treningów. Proszę zgłosić się do mnie, a po sprawdzeniu powiem co da się zrobić z Twoim głosem.
   Pozdrawiam.

 • Kamila napisał(a):

  Nie dostałam kodu dostępu do pierwszych lekcji

 • Martyna napisał(a):

  Dzień dobry, nie mogę zapisać się na kurs. Zapisałam się na subskrypcję, dostałam maila, że jestem na niewłaściwej liście i że na kurs muszę się zapisać w okienku na środku strony. Jak próbuję to zrobić wyskakuje informacja, że wystąpił błąd gdyż taki adres email już istnieje w bazie. Próbowałam się wypisać i zapisać jeszcze raz ale nie działa. pozdrawiam, Martyna

Kanał z komentarzami


Skomentuj

SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline