Interpretacja

Copyright © 2009-2011 Krystyna Kozakiewicz - Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie, kopiowanie i odtwarzanie w Internecie i środkach masowego przekazu bez pisemnej zgody zabronione.

Z chwilą kiedy już opanujesz swój niepowtarzalny, oryginalny, jedyny, naturalny instrument jakim jest Twój głos, to następnym zadaniem będzie wykreowanie takiej interpretacji wybranego przez Ciebie utworu, która nie tylko będzie zgodna z barwą i charakterem Twojej osobowości, ale też spójna z treścią utworu.

Skoro już panujesz nad:
oddechem podpartym przeponą,
bezbłędną intonacją,
umiejętnością zróżnicowania dynamiki i artykulacji dźwięku,
biegłością techniczną w całej rozpiętości swojej skali,
nieskazitelną dykcją w języku polskim,

to już przyszedł czas na dokonanie wyboru w jakim gatunku utworów wokalnych czułbyś/czułabyś się najlepiej. To bardzo ważne, bo od tego zależy Twój sukces.

Być może już od dawna masz wybranego idola, w którego ślady chcesz podążać. Nie zdziwiłabym się, bo nigdy dotąd, od kiedy mamy dostęp do najlepszych wzorów dzięki komunikacji internetowej, nie było takich możliwości. I chwała YouTube za to.

Jeśli jeszcze nie jesteś zdecydowany/a to posłuchaj co mają nam do przekazania anioły muzyki: Josh Groban, Celine Dion, Andrea Bocelli, Simon Keenlyside, Thomas Hampson, Sarah Brightman, Michael Crawford (posłuchaj „Gethsemane” w wykonaniu tego artysty i posłuchaj co można „wyprawiać” z wyszkolonym głosem), Jason Mraz i wielu, wielu innych, których z pewnością znajdziesz na YouTube.

Nie przypadkowo pomieszałam wymienionych tu wykonawców różnego gatunku muzyki (musicalu, opery,rocka), a to dlatego abyś poczuł/a różnicę pomiędzy nimi. Podobać się mogą wszyscy, ale w jakim gatunku przedstawionych tu utworów widział/a byś siebie, musisz zdecydować sam/a.

Moim natomiast zadaniem jest przy odpowiednim doborze ćwiczeń, pomóc Ci wypracować taką emisję głosu, która będzie adekwatna do danego gatunku utworu i korzystna do uzyskania indywidualnych środków wyrazu.

Wówczas dopiero posiadając umiejętności różnorodnego, bogatego w odcienie i barwy operowania głosem, będziesz tworzyć małe lub większe arcydzieła muzyki wokalnej.

A z moją pomocą osiągniesz to szybciej niż z jakąkolwiek szkołą, czy innym kursem internetowym, pod jednym tylko warunkiem, że będziesz trenował/a regularnie i respektował/a wszystkie moje uwagi podczas konsultacji poprzez skype, a następnie pamiętał/a o nich w czasie samodzielnych ćwiczeń.

DO USŁYSZENIA! (mam nadzieję)

Copyright © 2009-2011 Krystyna Kozakiewicz - Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie, kopiowanie i odtwarzanie w Internecie i środkach masowego przekazu bez pisemnej zgody zabronione.

Brak komentarzy »

Kanał z komentarzami | TrackBack URL


Skomentuj

SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline